FreshMail.pl

PRZYGOTOWANIE do Negocjacji.

W jakich sytuacjach przygotowujesz się do przyszłego wydarzenia?

  • Czy przygotowujesz się wychodząc na trening (siłownia, tenis, mecz piłki nożnej)?
  • Czy przygotowujesz swoje dziecko na wycieczkę klasową/pierwszy dzień szkoły?
  • Czy sam przygotowujesz się wychodząc wieczorem do kina/na randkę/na spotkanie ze znajomymi?

Czy jest ktokolwiek, kto odpowie na któreś z powyższych pytań (które go dotyczą) przecząco?

Jeżeli sytuacja, o której mowa, dotyczy Ciebie, to myślę, że z łatwością znajdziesz odpowiedź na kolejne: dlaczego przygotowujesz się do konkretnej sytuacji?

Tutaj odpowiedzi i motywacji do przygotowań może być wiele. Jaka jednak odpowiedź by nie padła, to w konsekwencji chodzi o to, by kiedy nadejdzie czas treningu/wyjazdu/randki, niczego nam nie zabrakło.

W jakim celu? W takim, aby nie rozczarować się na siłowni, że zapomnieliśmy spodenek i musimy po nie wracać; aby nasze dziecko nie rozczarowało się, że brakuje mu np. picia czy ulubionego ciastka na drogę; aby na randce czuć się dobrze we własnej skórze, być pewnym swojego wyglądu i siebie. Przygotowujemy się, aby się nie rozczarować!

Przechodząc do negocjacji i patrząc pod ich kątem… czy przygotowujesz się do negocjacji (nie mylić z konkursem ofert, o tym będzie w osobnym wpisie), kiedy np.:
– kupujesz samochód;
– masz spotkać się z fachowcem, który ma wyremontować Twoją łazienkę;
– wyruszasz na zakupy sprzętu AGD do domu;
– jedziesz do biura podróży aby wybrać wycieczkę wakacyjną dla Ciebie i rodziny?

Na te pytania, odpowiedzi już nie są takie oczywiste jak w poprzednim zestawie. Tylko dlaczego…?

Dlaczego? Nauczyliśmy się brać od życia to, co przynosi i nie zastanawiamy się nad tym, że mogło by być inaczej.

Powinniśmy jednak pamiętać, że to właśnie my sami mamy największy wpływ na nasze życie i to od nas zależy, co od niego dostaniemy… nie na odwrót.


Wpisz się na newsletter i odbierz darmowy Poradnik Negocjatora – #01


Przygotowanie

PRZYGOTOWANIE do negocjacji to jeden z najważniejszych kroków, które TRZEBA podjąć, przed spotkaniem, telefonem czy nawet wysłaniem e-maila.

Przygotowanie do negocjacji to podstawowe zadanie do zrealizowania, dzięki któremu, podczas spotkania będziemy czuli się pewniej. Posiądziemy wiedzę i pomysły, które łatwo wykorzystamy w odpowiednim momencie podczas rozmowy z drugą stroną.

To wszystko sprawi, że nasza siła negocjacyjna wzrośnie jeszcze przed samymi negocjacjami.

A może w ogóle nie przypuszczasz, że w powyższych (oraz wielu innych) sytuacjach możesz, i właściwie powinieneś, negocjować transakcję („nie tylko cena” – powstanie osobny wpis)?

Jeżeli do negocjacji nastawiony jesteś sceptycznie z jakichkolwiek powodów, ale jednak temat Cię interesuje, to właśnie dla Ciebie powstał ten blog, na którym będę dzielił się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem w negocjowaniu, rozumieniu zasad wpływu, manipulacji czy mowy ciała.

Zapraszam do śledzenia i lektury wpisów, które będą się pojawiały w zależności od kalendarza zleceń negocjacyjnych, które wykonuję głównie na południu naszego kraju.

Wpisy będą pojawiały się na tyle często, abyś mógł/mogła systematycznie pogłębiać swoją wiedzę z zakresu, który podejmę na blogu.

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś, abym podjął konkretny dla Ciebie temat związany z tematyką bloga, poproszę o taką wiadomość, a postaram się to zrobić.

Zostaw wiadomość w komentarzu pod wpisem lub wyślij do mnie maila na kontakt@e-negocjator.pl.

Do usłyszenia! Do zobaczenia!

Maciek
JakNegocjowac.pl

Poradnik Negocjatora #01

Wpisz się na listę i otrzymaj darmowy PN #01, #02

FreshMail.pl